سفارش تبلیغ
صبا

ذکر یاحسینِ

روو لب فرشته ها 

  ذکر یاحسینِ 

. شعبان که مه سرور هر مرد و زن است

تابان ز وجود جلوه ی چهار تن است

هم مولد سجاد و اباالفضل و حسین

هم مولد پاک حجت بن الحسن است


عرض تسلیت

عرض تسلیت دارم یا امام رضا.

شهادت حضرت امام محمد بن علی ، باب الحوائج . امام جواد علیه السلام رو تسلیت عرض میکنم.

من که ندونستم آقا ، قدر زیارت تو رو
نشه یه روزی که بیاد ، به من بگی دیگه برو
ببین شکسته اومدم ، به گل نشسته اومدم
خسته خسته اومدم
جوادی و ابن الجواد، خیلی کارا ازت میاد
دوست دارم خیلی زیاد
غریب آقام (آقام)2
******
میون حجره ای غریب ، بدون یار وبی حبیب
ذکرلب خونیه تو ، امن یجیب امن یجیب
زهر جفای همسرت ، آتیش زده بر جیگرت
هیچکی نبود دور وبرت
تشنه تشنه دل کباب ، چرا ندادن به تو آب
تنت به زیر آفتاب
غریب آقام (آقام)2
******
یواش یواش داره میاد،ماه عزا غم حسین
آی نوکرا آماده شیم، برا محرم حسین
ماهی که دل رنگ خداس، به غم وغصه مبتلاس
روضه خونش خود خداس
برای اونکه باوفاس، غریب دشت کربلاس
سرداره اما سرجداس
غریب آقام (آقام)2

شاعر : منصور عرب


آیت حق

شنیدم که از شاگردان خاص علوم عرفانی آیت الله طباطبایی بود.


متن پیام حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای به این شرح است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

با تأسف و اندوه فراوان خبر رحلت عالم ربانی، سالک الی‌الله و عارف بالله مرحوم آیت‌الله آقای حاج‌ شیخ عزیزالله خوشوقت رضوان‌الله علیه را دریافت کردم. عمری بابرکت، سرشار از معنویت و تهذیب، و گام‌های پیوسته در سلوک الی‌الله، همراه با مجاهدتی کم‌نظیر در تربیت نفوس مستعد و دل‌های مشتاق، خلاصه‌ای از زندگینامه این روحانی مهذّب و این معلّم اخلاق و معرفت است. بی‌شک فقدان این شخصیت ممتاز، برای آشنایانِ رتبه معنوی آن بزرگوار مصیبتی اندوهبار و برای شاگردان و مستفیدان محضر پرفیض او ثلمه‌ای بزرگ است. اینجانب تسلیت صمیمانه‌ خود را به خانواده‌ مکرّم و فرزندان محترم و دیگر وابستگان و به همه‌ ارادتمندان ایشان معروض می‌دارم و علوّ درجات و شمول رحمت حق و حشر با اولیاءالله را برای روح مطهرشان از خداوند متعال مسألت می‌کنم.

سیدعلی خامنه‌ای

2 اسفند 91

انتهای پیام/


همیشه متوسل میشیم

 

Zeynab

 

نتیجه ی متوسل شدن رو اون روز دیدم.

همون روز که  رفته بودم دکتر.

دکتر هدایت پور(فوقی  تخصصی خون و ..... ) قبلی من یه دختری حدودی ده-یازده ساله را آورده بودن. ما با هم رفته بودیم توو. مادربزرگی بچه کناری من بود آ دختر خانوم با مامانش پهلو دکتر. همینجور که دکتر از سرطان نبودنی مریضیِ دختر میگفت آ اینکه الحمدالله به خیر گذشته س آ شوما باید محکم به درمونی دختردون اهمیت بدین تا انشالله بهتر بشه اشک(فکر کنم اشکی شوق) از چشما مادربزرگ جاری بود آ ...


پله پله آ تند تند.

وقتی با همون بصیرت که یه زمانی توو گوشمون خوندند قدم ور داریم , اونوخت اگه تند تندم قدم ورداریم , دلمون قرصس که داریم درست قدم ورمیداریم آ حتما به مقصدمون میرسیم.

E59P1930.jpg

خیلی وقت بود صبور آ مقاوم جلو همه ی تیکه گنده هایی که رفیق آ رفقا بشون مینداختند حتی برا یه لحظه تامل هم نیمیکردند آ لحظه لحظه مشغولی ساخت آ ساز بودن. نرم افزار آ سخت افزار.زیربنا آ روونما. ...  88888-3.jpg 

forootan-12-7.jpg


مبارک

ای بحـر تجـلا! گهـرت باد مبارک

ای طور نبوت! شجـرت باد مبارک

ای مکه! نسیم سحـرت باد مبارک

ای آمنه! قرص قمـرت باد مبارک

میلاد گرامـی پسـرت باد مبارک


به هیچ کس نگفته ام...

از دیروز صبح که این چند خط رو شنیدم. یه چیزی انگار توو بیخی گلوم گیر کردس آ آستانه ی صبرما اُوردس پایین, کشوندس کفی رودخونه...دیگه دست خودم نیست, وقتی یه چیزی علیه بچه شیعه هایی میشنوم که برای اهل بیت عزاداری میکنند,فقط چشمام خیس میشن...

داشت از زبان امام حسن علیه السلام میگفت: 

به هیچ کس نگفته ام, به کوچه ها چه دیده ام
به هیچ کس نگفته ام ,چه طعنه ها شنیده ام

به هیچ کس نگفته ام ,که صلح من برای چیست
به هیچ کس نگفته ام , سکوت من برای چیست

تمام عمر داشتم مُهر سکوت بر لبم
به هیچ کس نگفته ام , به جز حسین و زینبم

حسین دارد از دلم خبر ,که من چه دیده ام
گواه خواهرم که من چه رنجها چشیده ام

عرض تسلیت آقا...


دائم الذکر


هشدار

هشدار آیت‌الله مکارم‌شیرازی درباره یک سریال توهین‌آمیز عربی

 

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با صدور پیامی از ساخت سریال توهین‌آمیز که با هدف ایجاد نفاق و تفرقه در میان مذاهب تولید شده است، به شدت انتقاد کرد. 

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، در پیام‌ این مرجع تقلید آمده است: با نهایت تأسف جمعی از مسئولین کویتی با همکاری بعضی از شاهزادگان سعودی و احتمالا یک رشته عوامل غربی ضد اسلام دست به دست هم داده و سریالی بسیار توهین‌آمیز و نفاق‌انگیز ساخته و در کشورهای مختلف اسلامی به نمایش گذارده‌اند که ثمره‌ای جز ایجاد نفاق در میان مذاهب اسلامی و اهانت به مقدسات نداشته و ندارد و بارها به آنها تذکر داده شده، ولی همچنان به کار خود ادامه می‌دهند.
در بخش دیگری از این پیام آمده است: این سریال از یک سو چهره امامین همامین امام حسن مجتبی(ع) و امام حسین سیدالشهدا(ع) را به وسیله دو نفر بازیگر معلوم‌الحال به نمایش گذارده‌اند که این توهینی است عظیم و نابخشودنی نسبت به عترت پیغمبر اکرم(ص) که حتی فقهای بزرگ الازهر که حرف اول را در جامعه اهل سنت می‌زنند آن را مؤکدآ تحریم کرده و دستور دادند جلو آن گرفته شود، اما فتنه‌گران بی‌اعتنا به این مسائل به کار خود ادامه می‌دهند.
در این پیام افزوده شده است: از سوی دیگر سعی کرده‌اند با تحریف آشکار تاریخ اسلام یک فرد موهوم و خیالی به نام عبدالله بن سبأ درست کرده و همه گناهان را به گردن او انداخته و بنی‌امیه را از آن همه جنایات تبرئه کرده و افسانه‌های دروغینی از این طریق درباره شیعه درست کنند و کسی را که شمشیر به روی امام وقت خود کشید و ده‌ها هزار نفر را به کشتن داد و اصرار بر لعن امیرمؤمنان(ع) بر فراز منابر داشت و این سنت زشت 70 سال ادامه یافت. آری چنین شخصی را بیگناه معرفی کنند و به عذر واهی مجتهد بودن متوسل شوند. مگر با اجتهاد می‌توان شب را روز و روز را شب کرد و ده‌ها هزار نفر را به کشتن داد.
در این پیام تصریح شده است: از سوی سوم اهانت بزرگ دیگری به امام حسن مجتبی روا داشته و صلح او را نشانه عدم توانایی بر اداره حکومت بدانند و از این طریق ضربه دیگری بر عترت پیامبر اسلام(ص) بزنند.
کسانی که بار این گناهان بزرگ را بر دوش می‌کشند بدانند علاوه بر ایجاد فتنه مذهبی در جهان اسلام که خواسته قطعی دولت‌های جنایتکار غربی و صهیونیست‌هاست، دشمنی و نفرت صدها میلیون شیعه جهان و محبان اهل‌بیت را در سراسر دنیا برای خود می‌خرند و آن دسته از مسئولین کشورهای اسلامی که به این موضوع دامن می‌زنند باید درباره روزی فکر کنند که آنها را مانند فرعون مصر در قفس آهنین به پای میز محاکمه خواهند آورد.

                                                               http://www.funpatugh.com/img/90/Tir/18/d0d6d58704e2e72c2112b463adaf7186.jpg


خیزش... اسلام... جهان اسلام

آنانی که دور از تاریخند و تنها به حال و آینده خود می اندیشند، تصور می کنند خیزشی که در منطقه خاورمیانه صورت گرفته حرکتی است که دیروز و امروز ایجاد شده، غافل از اینکه این حرکت ها ریشه در گذشته دارد و شعله های آتشی پنهان و فروخفته در دل انسان هاست که اکنون شعله ور شده و اینگونه زبانه گرفته است:
"در دهه‌ى 60 میلادى تقریباً در همین کشورهاى شمال آفریقا انقلاب شد - در مصر، در سودان، در تونس، در الجزائر - لیکن دیرى نپائید؛ یا آدمهائى که در رأس کار بودند و سررشته‌دار انقلاب بودند، یک جور زیر پاشان جارو شد، رفتند، جاى خودشان را به دست‌نشاندگان دادند، یا خود آنها دست‌نشانده شدند."


اما باید دید چرا آن حرکت های دیرین ثمر نداد و در ذهن تاریخ آنگونه که باید ثبت نشد :
"زخارف دنیا انسانها را راحت که نمیگذارد؛ این وسوسه‌ها به طور دائم در دل انسان مشغول کار و فعالیتند. اگر زره و سپر تقوا نباشد، اینها در انسانها زود اثر میگذارد؛ راه‌ها عوض میشود. لذا امیدها که بر اثر انقلابها میشکفد، بر اثر ارتجاعها افسرده میشود؛ یک بهارِ زودرسى است و تمام میشود."


پس برای ثبات هر حرکتی، استقامت و استواری در هدف لازم است و تقوا و ایمان به یاری حضرت حق ...
ما نیز سال ها پیش خیزشی داشتیم و با عنایت الهی و استواری مردم آن را به ثمر نشاندیم و باید با همان استواری و تقوا در راه حفظ آن قدم برداریم؛ وگرنه تاریخ دوباره تکرار خواهد شد :
"خصوصیت این انقلاب عظیم اسلامى که شما ملت ایران راه انداختید، این بود که به فضل الهى آن بهار تا امروز خزان نداشته. این ایستادگى، این ثبات، این تداوم، این پایبندى به ارزشها و اصولى که انقلاب براى این مردم آورد، همان چیزى است که امیدها را در دلهاى ناظران در سرتاسر دنیائى که مى‌بینند و نگاه میکنند، پایدار میکند. این اتفاق در انقلاب ما افتاده است."


بحرین - امام خامنه ای


دشمن نیز رمز پیروزی ما را دریافته و با هر حربه و وسیله ای سعی در شکستن و سست کردن آن دارد. نباید بگذاریم ارزش هایمان به دست فراموشی سپرده شود.
نباید بگذاریم وحدتمان سست شود. نباید بگذاریم امیدمان را از ما بستانند. نباید اجازه دهیم تکیه مان به منبع الهی را بگیرند. نباید دچار غرور شویم و با خیالی آسوده زیست کنیم و از ادامه راه غافل باشیم :
"نه اینکه ما بخواهیم همین طور منم منم کنیم، به خودمان غره شویم، بیخودى افتخارهاى پوچ به خودمان نسبت دهیم، هى بگوئیم بله، فلان کشور از ما یاد گرفت، فلان کشور از ما یاد گرفت؛ نه، هیچ کشورى از کشور ما یاد نگرفت؛ لیکن این به طور قطع وجود دارد که آن بذر امیدى که در دل ملتها ریخته شد و کاشته شد و آبیارى شد و روئید و گل کرد، ناشى از ایستادگى ملت ایران بود."


ما انقلابمان را به آسانی به دست نیاورده ایم که به آسانی از دست بدهیم، خون ها برای آن ریخته شده، خون هایی که سرخ ترین بودند  و بهترین ... برای پاسداشت خون های هدیه شده، و برای حفظ و تداوم راه و آرمانشان، ایستادگی و توسل به ائمه اطهار (علیهم السلام)، و در این زمان، دل دادن به فرمان ولی امر مسلمین است و بس ...
"اگر ملت ایران عقب‌نشینى میکرد، اگر ما از شعارهامان دست برمیداشتیم، اگر در مقابل هارت و پورت استکبار جهانى و تهدیدهاى استکبار و فشارهاى استکبار زانومان خم میشد و می لرزید، این گل هاى امیدى که در دل ملت ها روئیده بود، پژمرده می شد و باقى نمی ماند. ایستادگى شما بود که اجازه داد این نهال هاى امید بارور شود؛ و این اتفاق افتاد؛ و این به برکات معنوىِ الهى است که از طریق اهل‌بیت (علیهم‌السّلام) و نام مبارک زهراى اطهر و نام مبارک حضرت بقیةاللَّه و توجهات این بزرگوار براى ما حاصل شده؛ اینها را باید نگه داریم؛ اینها را باید دو دستى براى خودمان حفظ کنیم. این توجه را، این توسل را، این توجه به اهل‌بیت (علیهم‌السّلام) را، این از خدا دانستن را، به خود غره نشدن را باید براى خودمان نگه داریم."

اکنون نیز وظیفه مان یاری و همفکری است، امید دادن و حمایت است، انتقال تجربه و راهکار است ...
اگر آرزوی یاری مولایمان حضرت صاحب الزمان را داریم، اگر ادعای سربازی نایب برحقش را داریم، این وظیفه ایست که در این زمان و در قبال ملت های مظلوم بر ذمّه ما نهاده شده و نباید از آن تغافل کنیم که در پیشگاه خدا و مولایمان مسئولیم ...


:: والسلام علی من التبع الهدی ...


-------------------------------------------------------------------
پ.ن : متن های نقل شده، از بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با شاعران و ذاکران اهل بیت به مناسبت میلاد حضرت زهرا و آزادسازی خرمشهر است.


   1   2   3      >======== =