سفارش تبلیغ
صبا ویژن
 
دست خط ...
درباره وبلاگ


به وبلاگ دست خط... خوش اومدین.دست خطم هنوز ایراد داره و در حال تمرین هستم، من وبلاگ نویسی را از سال1381 با (پرشین بلاگ) آغاز و با بلاگ اسکای ادامه و این روزها به پارسی بلاگ رسیدم. امیدوارم مطالب این وبلاگ خسته تان نکند و برای دانش افزائی شما مفید باشد... این وبلاگ در سال 1385 با نام دستخط... آغاز به کار کرد؛ وبلاگ دستخط سعی دارد با بیان نکته های طنز، اخلاقی و ... به بررسی مسائل اجتماعی، اقتصادی وسیاسی جامعه، در قالب خاطره نویسی بپردازد. نوشته‏ های این وبلاگ نظر شخصی بنده است. ضمناً جهت افزایش سرعت وبلاگ مطالب مدت زیادی در صفحه نخواهد ماند و به آرشیو منتقل می‏شود که با توجه به موضوع می‏توانید به آنها دسترسی داشته باشید... نقل مطلب با ذکر آدرس مجاز است.
پیوندها
لوگو
به وبلاگ دست خط... خوش اومدین.دست خطم 
هنوز ایراد داره و در حال تمرین هستم، من وبلاگ نویسی را از سال1381 با (پرشین بلاگ) آغاز و با بلاگ اسکای ادامه و این روزها به پارسی بلاگ رسیدم. امیدوارم مطالب این وبلاگ خسته تان نکند و برای دانش افزائی شما مفید باشد... این وبلاگ در سال 1385  با نام دستخط... آغاز به کار کرد؛ وبلاگ دستخط سعی دارد با بیان نکته های طنز، اخلاقی و ... به بررسی مسائل اجتماعی، اقتصادی وسیاسی جامعه، در قالب خاطره نویسی بپردازد. نوشته‏ های این وبلاگ نظر شخصی بنده است. ضمناً جهت افزایش سرعت وبلاگ مطالب مدت زیادی در صفحه نخواهد ماند و به آرشیو منتقل می‏شود که با توجه به موضوع می‏توانید به آنها دسترسی داشته باشید... نقل مطلب با ذکر آدرس مجاز است.
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز: 376
  • بازدید دیروز: 335
  • کل بازدیدها: 1021010بسم الله النور

ما اینجا در انتهای اتوبوس هستیم. در مسیر برگشت اردوی زیارتی مشهد مقدس. که در سال یک هزار و سیصد و 88 ، آخرای مرداد ماه ، مصادف با انتهای ماه شعبان، نرسیده به رمضان برگزار شد. الآن هم اومدیم آخری اتوبوس نیشستیم آ میخوایم با یه حج خانوم که ظاهرا از علما آ بزرگونی جماعتی مسئولی اردوو بودن یه مصاحبه ی مفید آ مختصری بکنیم.

_______سلام آ عرضی ادب آ احترام . حج خانوم اسمی شریفدون؟؟؟
سلام. بنده نوری هستم.
_______ سرکارخانم دکتر نوری، شوما انگیزدون از اینکه قاتی بچا وخیزادین اومدین چی چی بودس؟ آ جسارتاً از اینکه قاتی بروبچا بودین بشدون بر نخورد؟أ؟؟
 
آخه کسی نبود بچه م رو بهش بسپارم .
_______ آخی.  خانم دکتر من شاهد بودم که گه گاهی هم مشغولی عوض کردنی پوشکی بچا اردوو بودین. اونا مشکلی داشتن؟ انفولانزایی؟ خانوادگی؟ یا عفونتی دخترو پسری ؟.....!!!!!!!!!! نداشتن؟
نه. بالاخره آدم باید در امر خیر شتاب کنه.بهترین عبادت ، به داد مردم رسیدن هستش.
_______ جسارتا شوما شغلدون اینس. یا انگیزه ای الهی باعث شد تا وخیزین با ما بیایین .
 
انگیزه ی الهی باعث شد.
_______ تجربه ی خوبی بود؟ بد بود؟ سنگین بود؟
 
تجربه ی خبی بود. ما از این تجربه ها زیاد داشتیم.
_______ آهان همین رو میخواستم بدونم . یعنی شوما اصلاً با بچه های باکلاس جایی نمی رین؟
 
با کلاس و بی کلاس نگین . خانم مخلوق خدا هستن. بترسین از روز قیامت. حیا کنین.........
_______ ببخشین. ببخشین.
بله بفرمایید عزیزم.
_______ سرکار خانم دکتر به نظری شوما این بروبچایی که از کمپلت کشور وخزاده بودن اومده بودن ......... چیطور بودن؟ خب بودن؟؟؟؟؟؟؟
همشون خب بودن. عالی.
آ این بروبچا اصفان خب بودن؟
بله خیلی خب بودن
_______ الهی شکر الهی شکر مایه آبرو داری شدن. آخه میدونین بروبچا یوخده شیطون بودن که همون شبی اول یه چشمه احوالشونا پرسیدم . درست شدن. اما این بروبچا میمه یوخده تُخس بودن.
بله معلوم بود.
_______  ببینین  خانم دکتر من قرار بودس در طی این اردوو مقالاتی با موضوع ازدواج جوانان ارائه بدیم. آ از مسائلی مهمی روابطی جوانانی مملکت ،روابطی (بوی فرند) بنویسیم. البته این کلمه انگلیسیس. اما معنیش به زبونی اصفانی میشد روابطی دختر-پسر بازی. به نظری شوما این بچا در این موردی چیطوری بودن؟
ببینین ما باید به اینا بگیم، روابطی دختر-پسر بازی نه خیلی خبس...نه خیلی بدس. یه چیزی این وسطاس.
_______هان!!!!!!!!!!!! خاک بسرمممم . زبونم لال یعنی شوما میگین یعنی ممکنس تاثیری مثبت هم داشته باشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ 
بله.
_______وای زبونم لال. اصلاً خانم دکتر میخوام اینجا یوخده از شوما مشاوره بیگیرم. میگمااا  دیگه سنی من از سنی ازدواج گذشتس آ ترشیدم. به نظری شوما علتش چیچی بودس؟
ببینین امکانات کم بودس. و زمانی شوما همه رفته بودن جبهه آ شهید شده بودن.
_______ وای الهی . یعنی هرچی سید آ آدم حسابی هم سن آ سالی ما بودس همگیشون شهید شدن؟؟؟؟؟؟؟
خب  امروزِِ ِ روز تازه 50 ساله میشه ترشیده.....
_______ وای . اونوخت اختلاف سنیش با بچه ش که 50 سال میشدد . بچه اصلش هنوز به سنی دانشگاه آ کنکور نرسیده بی پدر آ مادر میشد که..............
انشالله که صد سال عمر می کنه.
_______ آخه دیگه ما که نمی خوایم بیشتر از پیامبرمون عمر کنیم که . 63 سال........ خب اصلش این بچه ده ، سیزده سال نشده بی پدر آ مادر میشد..... چیچی میگوین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
میگم شوما باید دیدتون رو عوض کنین . مثبت به زندگی نظر کنین.
________ آخه خانم دکتر من همینجوریشم کلی پول بالا این عینک دادم. این شیشش پلاستیکیس.از این پلاستیک فشرداسسسسسس ........ اینقدر اضافه کاری کردم اینقدر اضافه کاری کردم تا تونستم این عینکا بخرم. حالا شوما میگین دیداااا عوضش کن؟؟؟؟؟
موضوع مطلب :

       نظر
پنج شنبه 88 مهر 16 :: 4:48 عصر
پاک روان